сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен крадец кој извршил осум кражби во Охрид

kradec

Последни вести

СВР Охрид поднесе кривична пријава против триесетиедно годишниот В.Ш. од селото Октиси, за извршени осум кражби во Охрид.

Имено, пријавениот континуирано во периодот од 13.07. до 21.08.2014 година, на различни локации во Охрид со употреба на физичка сила и погоден алат и при згодна прилика, извршил серија на тешки кражби и кражби при што одзел пари, мобилни телефони, седативи, велосипеди и друго, со што се стекнал со противправна имотна корист од околу 337.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести