сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен кумановец кој 11 години се бара за убиство

Полицијата добила сознанија па ја организирала акцијата за апсење на бегалецот кој заедно со уште двајца кумановци на 26 март 2003 година го убиле Ердоан Ј. (24) од Скопје.

poli4

Последни вести

Кумановецот  Б.Д (40) за кого е распишана потерница за издржување казна затвор 10 години за убиство, денска е уапсен.

Полицијата добила сознанија па ја организирала акцијата за апсење на бегалецот кој заедно со уште двајца кумановци на 26 март 2003 година го убиле Ердоан Ј. (24)  од Скопје.

Пресудата против Б.Д. била изречена во отсуство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести