среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 28

Уапсен кумановец кој истепал жена, па ја ограбил

Разбојникот ја нападнал жената од зад грб, па и ја тегнел ташната, но откако неуспеал да ја земе извадил пиштол и го вперил кон неа, па со тупаница ја удрил во лицето

полиција1

Последни вести

Полицијата го уапси П.Н. од Куманово, кој вчера околу 15 часот пред училиштето „Наим Фрашери“ сакал да ја ограби 37-годишната Б.И. исто од Куманово.

Разбојникот ја нападнал жената од зад грб, па и ја тегнел ташната, но откако неуспеал да ја земе извадил пиштол и го вперил кон неа, па со тупаница ја удрил во лицето. Таа паднала, по што тој ја зел ташната и избегал. Откако жената на полициските иследници им дала опис на разбојникот, тој бил пронајден и уапсен.

Најчитани вести