вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Уапсен македонски државјанин во Германија

Тој е осомничен за злоставување на четири девојки на 19, 20, 21 и 24 годишна возраст.

Уапсен Македонец во Германија

Уапсен Македонец во Германија

Последни вести

Вчера во германскиот град Вирст уапсен е македонски државјанин кој што злоставил четири  девојки на 19, 20, 21 и 24 годишна возраст, јавува „presseportal.de“.

Како што информират од германската полиција, тој најпрвин им го попречувал патот, па ги фаќал по делови од телото.

Инаку четирите девојки поднеле кривични пријави против македонскиот државјанин и е започната судска постапка против него.

Најчитани вести