петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Уапсен најголемиот сериски убиец

seriskiii

Последни вести

Бразилската полиција го уапси најголемиот сериски убиец во Бразил, кој призна дека убил 42 лица во период од десет години во Рио де Женеиро, соопшти МИА.

Сајлсон Жозе дас Грацаш бил уапсен кусо откако избодел до смрт жена во преградие на мегалополисот. За време на сослушувањето тој признал дека убил 37 жени, тројца мажи и двегодишно девојче.

Засега полицијата ги пронашла телата на четири од жртвите на серискиот убиец.

Дас Грацаш признал дека преферирал да убива бели жени, кои најчесто ги задушувал. За време на сослушувањето тој изјавил дека убивал, бидејќи на тој начин чувствувал како му се покачува адреналинот.

Според експерти тој најверојатно е психопат, кој сакап да го привлече вниманието на медумите. Дас Грацас ќе биде подложен на психолошка анализа.

Припадник на обезбедување во градот Гојанија во октомври призна дека убил 39 лица, а неодамна во Сао Паоло беше уапсен сериски убиец, кој обезглавувал жртви по примерот на талибанците.

Најчитани вести