среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Уапсен напаѓачот кој усмрти 19 лица во Јапонија

japan-sagamihara-napad-nozem-foto-youtubeprintscreen-1469482372-956431

Последни вести

Маж вооружен со нож уби најмалку 19, а повреди 5 лица во јапонскиот град Сагамихара.

Според последните информации, напаѓачот е уапсен и се наоѓа во притвор. Напаѓачот, како што се наведува, и’ се предал на полицијата и го признал нападот. Според извештаите, 20 од повредените се борат за живот и се наоѓаат во критична состојба.

Злочинот се случил во една зграда во Сагамихара, град западно од јапонската престолнина Токио.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterВработените повикале полиција известувајќи ја дека виделе маж со нож на возраст од околу 20 години.

Зградата во кој се случил нападот служи за згрижување на инвалиди и други немоќни лица.

Најчитани вести