недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Уапсен наркобосот Дарко Шариќ

darko saric

Поврзани вести

Наркобосот Дарко Шариќ е уапсен рано утрово во заедничка акција со која што раководеле министрите за правда на Србија и Црна Гора, објави српската телевизија „Б92“.

Поради тоа српскиот министер за правда, Никола Селаковиќ, неколку пати бил во Подгорица во изминатиот период.

Шариќ наскоро би требало да слета во Белград. Најголем придонес за апсењето на наркобосот Шариќ дала српска БИА и нејзиниот шеф.

Во 12 часот е закажана конференција за новинари во Владата на Србија.

Шефот на наркомафијата, чие апсење неколку пати беше најавувано, во медиумите за прв пат се „појавува“ во октомври 2009-та година, кога агенциите пренеле дека уругвајската полиција запленила 2,8 тони кокаин на јахтата „Мауи“, која пловела под британско знаме, во пристаништето Сантијаго Васкес, 25 километри западно од Монтевидео.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести