петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Уапсен офталмологот Дејан Ставриќ

lisicipritvor

Поврзани вести

Докторот офталмолог Дејан Ставриќ е уапсен денеска попладне од полиција во Скопје поради сомнение за корупција.

Тој бил уапсен во близина на Транспортниот цента, а кај него, според првични информации биле пронајдени повеќе обележани банкноти.

Од полицијата потврдуваат дека е уапсен доктор поради кривично коруптивно дело, но откриваат повеќе детали. Повеќе информации за случајот се најавени за утре.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести