недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен охриѓанец кој разнесувал марихуана и хероин

Сакал да се ослободи од хероинот пред полициската проверка.

mvr

Поврзани вести

Полицијата вчера го уапси охриѓанецот, кој е по познат по прекарот Момир, во чиј автомобил се пронајдени 500 грама марихуана и хероин.

Тој бил запрен од страна на полицијата на патот кон Битола, откако претходно дел од дрогата оставил во Ресен.

Не него и во автомобилот била пронајдена прашкаста материја, хероин, од која истиот најверојано сакал да се ослободи пред да застане.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести