петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Уапсен полицаец во Париз кој украл 52 килограми кокаин

kokaisffsfsfsfssn

Поврзани вести

Синоќа во Париз бил уапсен полицаец од одделението за борба против дрога поради сомневање дека украл 52 килограма запленет кокаин чија вредност е проценета на околу два милиона евра.

Кај осомничениот се пронајдени 200.000 евра, соопшти полицијата. Уапсениот полицаец (34) отфрла обвинувања и наведува дека парите ги заработил со коцкање на интернет.

Кокаинот кој беше запленет минатиот месец и чуван во полициска станица, се уште не е пронајден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести