сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Уапсен поранешниот НБА кошаркар Дејан Котуровиќ

koturovic04i

Последни вести

Четириесет и едногодишниот поранешен НБА кошаркар Дејан Котуровиќ е уапсен на преминот „Богородица“.

Котуровиќ е уапсен откако од Грција сакал во државава да влезе со украден автомобил „хонда“. Тој веќе е во гевгелискиот затвор, каде ќе остане сè до завршување на истрагата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести