четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Уапсен пратеник на Златна Зора

Портпаролот и пратеник на грчката екстремно десничарска партија Златна зора, Илиас Касидиарис е уапсен вчера во очекување на почетокот на судењето за поседување оружје, пренесоа медиумите.

Kasidiaris-Upon-Release

Последни вести

Портпаролот и пратеник на грчката екстремно десничарска партија Златна зора, Илиас Касидиарис е уапсен вчера во очекување на почетокот на судењето за поседување оружје, пренесоа медиумите.

Касидиарис е деветти од вкупно 17 пратеници од партијата Златна зора, кој е притворен во очекување на судски процес.

Касидиарис беше главен претставник за односи со јавност на Златна зора откако во октомври минатата година е уапсен лидерот на оваа партија Никос Михалолиакос, на кого треба да му се суди под обвинение за учество во криминална група.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести