четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен претседателот на Стопанската комора на Белград

Полицијата го уапсила Милан Јанковиќ, претседател на Стопанската комора на Белград заради злоупотреба на службената положба

817265-30

Последни вести

Полицијата го уапсила Милан Јанковиќ, претседател на Стопанската комора на Белград заради злоупотреба на службената положба, пишуваат српските медиуми.

Тој со малверзации при откуп на стан ја оштетил комората за околу 190.000 евра. Уапсен е и генералниот секретар на комората, која му овозможила да го избегне законот при купувањето на станот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести