вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Уапсен прилепчанец кој силувал девојка

Последни вести

Дваесет и осумгодишен прилепчанец доби кривична пријава бидејќи постои сомневање дека извршил силување.

Тој во јуни нападнал дваесет и три годишна девојка во Прилеп, а потоа се дал во бегство.

Пријавениот е уапсен и му е одредена мерка притвор во трање од осум дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести