Македонија,Крими хроника

Уапсен прилепчанец кој силувал девојка

Дваесет и осумгодишен прилепчанец доби кривична пријава бидејќи постои сомневање дека извршил силување.

Тој во јуни нападнал дваесет и три годишна девојка во Прилеп, а потоа се дал во бегство.

Пријавениот е уапсен и му е одредена мерка притвор во трање од осум дена.