сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Уапсен Русин кој „оперирал“ по Скопје

Поврзани вести

Четириесет и шестгодишниот С.В.В. од Русија бил уапсен поради сомнение дека сторил две тешки кражби во Скопје.

По целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести