Македонија,Крими хроника

Уапсен Русин кој „оперирал“ по Скопје

Четириесет и шестгодишниот С.В.В. од Русија бил уапсен поради сомнение дека сторил две тешки кражби во Скопје.

По целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.