петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Уапсен синот на Ибрахим Ругова

24734136DC2D6741AF19AE85BE96FD91

Поврзани вести

Едномесечен затвор за Ук Ругова. Eулекс соопшти дека ова го барал обвинителот од Kанцелариjата на специjалното обвинителство на Kосово.

Тој се сомничи за организиран криминал во врска со кривично дело измама, криумчарење на мигранти и злоупотреба на службената положба.

Ук Ругова е син на покоjниот поранешен претседател на Косово, Ибрахим Ругова.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести