петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 17

Уапсен Сириец на аеродоромот во Скопје

Уапсен Сириец на аеродоромот во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера во 17.00 часот на Граничен премин-Аеродром-Скопје, при пасошка контрола констатирано е дека лицето А.Х.Ф. (57) од Сирија, со живеалиште во Скопје, евидира со мерка „Апси“.

lisici4

Последни вести

Уапсен Сириец на аеродоромот во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера во 17.00 часот на Граничен премин-Аеродром-Скопје, при пасошка контрола констатирано е дека лицето А.Х.Ф. (57) од Сирија, со живеалиште во Скопје, евидира со мерка „Апси“.

Лицето е лишено од слобода и во 18.30 часот со потврда за предавање на лице е предадено на полициски службеници од ОН „Гази Баба“ за понатамошна постапка.

Најчитани вести