сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен скопјанец кој криумчарел мигранти од Сирија

ilegalci-ilegalni-imigranti-betaa-1347871835-209240

Последни вести

Триесет и двегодишниот Џ.Б. од скопско Студеничани вчера бил уапсен бидејќи во неговиот автомобил полицијата открила седум сириски државјани.

Сиријците биле на возраст од 18 до 43 години. Џ.Б. е предаден во ПС Неготино за понатамошна постапка, а странските државјани ќе бидат сместени во Прифатниот центар во Скопје.

Најчитани вести