Македонија,Крими хроника

Уапсен скопјанец кој се барал за убиство

Уапсен скопјанец кој се барал за убиство

СВР Скопје вчера го уапси четириесет и петгодишниот скопјанец Тони З., кој се барал за издржување на казна затвор во времетрање од седум години за убиство.

Истиот е спроведен во полициската станица “Чаир” за понатамошна постапка.