недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Уапсен скопјанец кој се барал за убиство

lisici-na-race

Поврзани вести

СВР Скопје вчера го уапси четириесет и петгодишниот скопјанец Тони З., кој се барал за издржување на казна затвор во времетрање од седум години за убиство.

Истиот е спроведен во полициската станица “Чаир” за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести