недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен скопјанец обвинет за тешки кражби

uapsen

Поврзани вести

Секторот за внатрешни работи Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода лицето Исмаил Т.(42) од Скопје.

Како што информираат од МВР, Исмаил се барал за издржување на две затворски казни во траење од една година и десет месеци за сторени две кривични дела „тешки кражби“ и издржување на затворска казна во траење од пет месеци за сторено кривично дело „кражба“.

Најчитани вести