сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен снајперистот кој пукаше врз жителите на Нови Сад

snajperist

Последни вести

Полицијата во Нови Сад уапси едно лице под сомнение дека претходните осум дена пукал врз жителите на Петроварадин, објави српскиот весник „Блиц“, пренесе МИА.

Според весникот,  непознато лице од минатиот четврток пукал врз куќите и автомобилите во Петроварадин. Куршумите завршиле во пет куќи и два автомобили.

Во инцидентите никој не е повреден.

Најчитани вести