среда, 30 ноември 2016  |  Вести денес: 31

Уапсен Србин осомничен за тероризам

uapsen

Поврзани вести

Полицијата во Мароко уапси Србин осомничен за тероризам. Шилер е уапсен зааедно со група странски државјани осомничени за тероризам.

Уапсниот Михаил Шилер неодамна се откажал од германското и си го вратил српското државјанство. Тој подолг период живеел во Мароко.

Најчитани вести