понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Уапсен струмичанец кој побегнал од затворска казна за полов напад врз дете

Уапсениот е спроведен во затворот Идризово во Скопје.

Поврзани вести

Велешката полиција успеала да лиши од слобода струмичанец, кој се барал за издржување затворска казна, соопштува Министерството за внатрешни работи.

Постапувајќи по судска наредба, велешката полиција го уапсила 25-годишниот Емран В. од Струмица, кој се барал за издржување на затворска казна во траење од четири години.

Тој ја добил оваа казна за сторено кривичлно дело „полов напад врз дете“.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести