петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Уапсен третиот осомничен за нападите во Брисел?

Третиот осомничен за нападите во Брисел, Наџим Лашруи е уапсен во Брисел, јавува Ројтерс повикувајќи се на белгискиот весник ДХ.

najim-lakharui

Поврзани вести

Третиот осомничен за нападите во Брисел, Наџим Лашруи е уапсен во Брисел, јавува Ројтерс повикувајќи се на белгискиот весник ДХ.

Лашруи е третиот осомничен за кого полицијата верува дека побегнал од аеродромот Завентем. Според пишувањата на медиумите, Лашруи бил уапсен во Андерлехт, во Брисел.

Се верува дека Лашруи е експерт за бомби на терористите од Исламска Држава и дека тој учествувал и во нападите во Париз од ноември минатата година.

Најчитани вести