сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Уапсен заменик началникот на СВР Охрид поради трговија со луѓе

policija-500

Поврзани вести

Двајца полициски службеници од граничниот премин Ќафасан и заменик началникот на СВР Охрид се уапсени поради трговија со луѓе и криумчарење мигранти.
Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека трите лица се приведени, но повеќе детали се најавени за подоцна.

Според првичните информации заменик началникот и полицајците биле вклучени во овој криминал, а поврзани биле и со група од Тетово која се занимавала со криумчарење мигранти и трговија со луѓе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести