Македонија,Крими хроника

Уапсен заменик началникот на СВР Охрид поради трговија со луѓе

Уапсен заменик началникот на СВР Охрид поради трговија со луѓе

Двајца полициски службеници од граничниот премин Ќафасан и заменик началникот на СВР Охрид се уапсени поради трговија со луѓе и криумчарење мигранти.
Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека трите лица се приведени, но повеќе детали се најавени за подоцна.

Според првичните информации заменик началникот и полицајците биле вклучени во овој криминал, а поврзани биле и со група од Тетово која се занимавала со криумчарење мигранти и трговија со луѓе.