петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Уапсен затвореник на Табановце

RAS_7664

Последни вести

Утрово во 03,30 часот на ПС за ГП Табановце, на влез во Република Македонја, при контрола на А.С.(44) од с.Лабуништа, струшко утврдено е дека истиот се бара за издржување затворска казна во времетраење од шест месеци за сторено кривично дело “измама”.

Лицето е предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести