четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсена радовишанка која криумчарела мигранти

Policija

Последни вести

Шест сириски мигранти се откриени во возило вчера од страна на полицијата на патот Богданци – Струмица, во близина на селото Костурино.

Автомобилот „сеат толедо“ сопственост на фирма од Радовиш бил управуван од Ж.К.(41) од Радовиш.

Возачот и мигрантите се приведени и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести