сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Уапсена скопјанка осудена за измама

lisici

Поврзани вести

СВР Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода лицето Елена Т. (65).

Скопјанката се барала за издржување на затворска казна во траење од две години за сторено кривично дело „измама“.

Истата е спроведена во  КПУ затвор „Идризово“.

Најчитани вести