четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Уапсени 15 лица поврзани со ИД во Анкара

id-bomba-lider

Поврзани вести

Во антитерористичка акција денеска уапсени 15 лица поврзани со ИД во Анкара.

Акцијата на турските безбедносни служби е насочена против членови на екстремистичката група Исламска држава.

На оваа акција во која се уапсени 15 лица поради поврзаност со ИД во Анкара изминативе неколку дена и претходеа неколку воздушни и артилериски напади врз позиции на ИД во пограничните подрачја со Сирија.

Најчитани вести