петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 44

Уапсени 17 странци кои илегално влегле во земјава

zeleznicka-stanica-Skopje-1

Последни вести

Седумнаесет странски државјани се уапсени вчера на новата железничка станица во Скопје поради илегален влез во земјава.

На шест сириски државјани по нивно барање им е дадено да пополност барање за признавање на азил и истите ќе бидат сместени во Прифатниот центар за баратели на азил Визбегово, а додека останатите авганистански државјани ќе бидат сместени во Прифатниот центар за странци. Во групата нема жени ниту деца.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести