вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсени 30 имигранти на Закинтос

Лицата, кои се осомничени за пренос на имигрантите, од кои шестмина Грци и еден Сириец се предадени на судот.

30

Последни вести

Грчките власти приведоа 30 сириски нелегални имигранти и седум лица кои се занимавале со недозволена трговија со луѓе на јонскиот остров Закинтос, јави МИА.

Лицата, кои се осомничени за пренос на имигрантите, од кои шестмина Грци и еден Сириец се предадени на судот.

Тие се обвинети за обид за префрлување на бегалци во северниот дел на островот, од каде тие требале со брод да стигнат до Италија.

Најчитани вести