петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Уапсени 40 илегалци во Грција

Од Министерството не ја соопштуваат националноста на имигрантите, но истакнуваат дека тие се во добра состојба.

335_2

Поврзани вести

Грчката крајбрежна стража уапсила 40 илегални имигранти на остров во источниот дел на Егејското море, соопштуваат од Министерството за трговска флота.

Имигрантите од Турција кон Грција патувале со гуман чамец, а од крајбрежната стража биле пресретнати во близина на островот Лезбос, откако еден од нив побарал помош преку мобилен телефон.

Од Министерството не ја соопштуваат  националноста на имигрантите, но истакнуваат дека тие се во добра состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести