петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Уапсени 40 лица по нападот врз амбасадата на Саудиска Арабија во Техеран

До моментов 40 лица, кои навлегле во внатрешноста на Амбасадата се идентификувани и приведени.

Уапсени 40 лица по нападот врз амбасадата на Саудиска Арабија во Техеран

Уапсени 40 лица по нападот врз амбасадата на Саудиска Арабија во Техеран

Последни вести

Во Техеран се уапсени 40 демонстранти поради синоќешниот напад врз саудиската Амбасада, изјави обвинителот на иранскиот главен град.

До моментов 40 лица, кои навлегле во внатрешноста на Амбасадата се идентификувани и приведени.

Продолжува истрагата со цел да бидат идентификувани сите виновници за тој акт, изјави Абас Џафари Долатабади.

Најчитани вести