понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсени четворица тапкароши во Бразил

00001415

Последни вести

Бразилските власти уапсија двајца Австралијанци и двајца Холанѓани, заради продажба на билети на црно за Светското првенство во Бразил, по превисоки цени.

Тие се обиделе да заработат на билетите за натпреварот меѓу двете земји што се одигра во Порто Алегре. Четворицата гости на Мундсијалот се обиделе да продадат 43 билети, секој по цена од 3.000 долари. Оваа цена е многу повисока од максималната што ја одреди Светската фудбалска федерација (ФИФА), пред мундијалот.

Највисоката цена ба билетитие за шампионатото во земјата на самбата и кафето изнесува 175 долари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести