четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Уапсени дилери од Битола

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Последни вести

Триесет и тригодишниот Р.Т. од Битола добил кривична пријава бидејќи продавал наркотици.

Р.Т. во повеќе наврати му продал на  Г.В.  пировалерон-прашкаста материја со слични својства на амфетаминот и екстази за сума од 6.000 денари, кој така набавениот пировалерон го овозможувал на уживање на други лица.

Полицијата извршила претрес во хотелот каде престојувал Г.В. и во домот на Р.Т., при што се одземени вкупно 9,34 грама пировалерон и 0,23 грама марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести