среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Уапсени двајца албански имигранти во БиХ

policija22

Последни вести

Припадниците на пограничната полиција во Требиње синоќа спречија двајца државјани на Албанија на илегален начин да ја преминат државната граница, соопшти денеска граничната полиција на Босна и Херцеговина.

Поради кршење на Законот за движење и престој на странци, двајцата Албанци се лишени од слобода и изведени пред Основниот суд во Требиње, кој изрече предлог за нивно протерување од територијата на БиХ.

Илегалните имигранти се предадени на Службата за работа со странци на БиХ на понатамошна постапка.

Најчитани вести