среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Уапсени двајца доктори во Скопје

uapseni-lekari-mito

Последни вести

Двајца доктори вечерва се уапсени во Скопје, дознава „Прес 24“ од болнички извори.

„Според нашите информации полицијата ги фатила како примаат поткуп. Од МВР се’ уште не ја потврдуваат оваа информација. Нашите извори велат дека станува збор за професор доктор и специјализант од Клиниката за уво нос и грло“, пишува порталот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести