четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Уапсени двајца осомничени терористи кои планирале напади во Брисел

napadi

Последни вести

Полицијата во Белгија во неделата и понеделникот уапси две лица во различни делови од државата, осомничени дека планирале напади во Брисел за време на новогодишната вечер.

За време на претрес на куќи во провинција соседна на Брисел и Лиеж, вкупно шест луѓе се приведени на сослушување, но четворица се ослободени.

Полицијата пронашла воена облека и пропаганден материјал на Исламска држава, но не пронашла оружје ниту експлозиви.

Најчитани вести