вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсени двајца скопјани барани за издржување затворска казна

Николча Д. и Идриз Е. се спроведени во ПС „Кисела Вода“ за натамошна постапка.

po

Поврзани вести

Постапувајќи по судска наредба, вчера СВР Скопје го лиши од слобода лицето Николча Д. (48), од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење  од две години, за сторено кривично дело „затајување”.

Полицијата, постапувајќи по судска наредба, вчера го лишила од слобода илицето Идриз Е.(32), од Скопје, кој се барал за издржување затворска казна во траење  од шест месеци, за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Николча Д. и Идриз Е. се спроведени во  ПС „Кисела Вода“ за натамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести