вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсени две лица во антитерористичка акција во Берлин

berlinnn

Последни вести

Германската полиција уапси денеска две лица во антитерористичка операција во Берлин, јави ДПА, пренесе МИА.

Двајца мажи на возраст од 41 и 43 години се осомничени за планирање голем напад во Сирија, според изјави на адвокати и полицијата.

Полицијата трага по уште двајца осомничени. Нема докази дека приведените планирале напади во Германија.

Најчитани вести