понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Уапсени лица поврзани со препродавање дрога во Велес

Голем полициска акција се случила вечерва во Велес, јави телевизија Сител. Според нивните информации,полицијата уапсил лица поврзани со препродавање на дрога.

marijuana

Поврзани вести

Голем полициска акција се случила вечерва во Велес, јави телевизија Сител. Според нивните информации, полицијата уапсила лица поврзани со препродавање на дрога.

Групата поседувала камион со кој ја пренесувала дрогата, а биле запленети 100 килограми марихуана.

Повеќе детали, полицијата најавува за утре.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести