Македонија,Крими хроника

Уапсени лица поврзани со препродавање дрога во Велес

Уапсени лица поврзани со препродавање дрога во Велес

Голем полициска акција се случила вечерва во Велес, јави телевизија Сител. Според нивните информации, полицијата уапсила лица поврзани со препродавање на дрога.

Групата поседувала камион со кој ја пренесувала дрогата, а биле запленети 100 килограми марихуана.

Повеќе детали, полицијата најавува за утре.