среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Уапсени неколку шефови на царински испостави

Приведените се сомничат дека краделе од склад во кој се наоѓале одземени предмети за кои се води постапка. Дел од повредните предмети уапсените цариници ги заменувале со фалсификати.

carina

Последни вести

Во заедничка акција на полицијата и царината, приведени се неколку шефови на царински испостави за злоупотреба на службената положба и уште две лица за помагање, објави МРТ,

Приведените се сомничат дека краделе од склад во кој се наоѓале одземени предмети за кои се води постапка. Дел од повредните предмети уапсените цариници ги заменувале со фалсификати.

Повеќе информации за акцијата се најавени за утре.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести