четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Уапсени пет руски државјани кои подготвувале атентати во Франција

francijaaa

Последни вести

Во Безие, во близината на Монпелије уапсени се пет руски државјани со чеченско потекло, за кои постојат соменвања дека подготвувале атентати, јавува МИА, повикувајќи се на пишувањата на  весникот Миди Либр.

Според Миди Либр, полицијата притоа открила скриен експлозив во близината на стадионот Сослиер. Полицијата и понатаму врши претреси.

Најчитани вести