понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсени шест лица за трговија со луѓе во Лондон

Новата единица на лондонската полиција за борба против трговија со луѓе и киднапирање, уапсила шест лица кои се осомичени дека вршеле трговија со луѓе.

prostitucia_awara__dgfj745rtyu__g5t_

Поврзани вести

Новата единица на лондонската полиција за борба против трговија со луѓе и киднапирање, уапсила шест лица кои се осомичени дека вршеле трговија со луѓе.

Лондонската полиција информира дека тие се уапсени поради обвинувањата дека тргуваат со луѓе поради сексуални искористувања, контрола на проституцијата и перење на пари.

Групата се соминичи дека злоупотребила повеќе од 100 жени во трговија со луѓе. Апсењата се изврешни во склоп на истрагата за криминална група од Унгарија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести