петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Уапсени синовите на тројца турски министри

turcija-zname-luge

Поврзани вести

Турската полиција ги уапси синовите на тројца турски министри како дел од истрагата за корупција при јавните тендери, пренесе „Би-Би-Си“.

Синовите на министерот за внатрешни работи, министерот за економија и министерот за животна средина се приведени, пренесуваат турските медиуми.

Полицијата спровела операција за апсење на најмалку 18 лица во Истанбул и Анкара утринава.

Се пребаруваат и централните канцеларии на Халкбанк во Анкара. Меѓу уапсените се и претставници на банката и водечки бизнисмени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести