среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Уапсени скопјани осудени за кражба

apsss

Последни вести

Две лица од Скопје, кои биле барани за издржување затворска казна поради извршени кражби се лишени од слобода.

Постапувајќи по судска наредба, во петокот СВР Скопје го лиши од слобода лицето Бојан А.(29), од Скопје.

Како што соопштува МВР, Бојан А. се барал за издржување затворска казна во траење од осум месеци за сторено кривично дело  „тешка кражба“.

Истиот е спроведен во полициската станица „Драчево“  за понатамошна постапка.

Во текот на вчерашниот ден, исто така, постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје го лиши од слобода лицето Кире А..

Дваесет и шест годишниот скопјанец се барал за издржување затворска казна во траење од три месеци за сторено кривично дело  „кражба“.  Истиот е спроведен во полициската станица „Гази Баба“  за понатамошна постапка.

 

Најчитани вести