четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Уапсениот во Андерлехт сепак не е Лашруи

Уапсениот во Андерлехт сепак не е Наџим Лашаруи, јавуваат белгиските медиуми.

najim-lakharui

Поврзани вести

Уапсениот во Андерлехт сепак не е Наџим Лашаруи, јавуваат белгиските медиуми.

lashrui-neuapsen

Претходно медиумите пишуваа дека во Андерлехт е уапсено едно лице, за кое се претпоставуваше дека е експертот за експлозиви на ИД кој ги направил бомбите и за нападите во Париз од 13-ти ноември минатата година и за вчерашните напади во Брисел во кои 35 лица  го загубија животот, а над 200 се повредени.

Сепак, белгиските медиуми повикувајќи се на информации од полицијата пишуваат дека едно лице е уапсено во Андерлехт, кое што е поврзано со вчерашните напади во престолнината на Европа.

Инаку, во врска со апсењето закажана е и прес-конференција на јавниот обвинител за 13 часот попладнево, кога ќе бидат откриени повеќе детали од истрагата.

Најчитани вести