среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсено лице на Блаце, кое се барало со потерница

blace-mz-1

Поврзани вести

Во средата при влез во Република Македонија, на граничниот премин Блаце, било уапсено лице Г.М. (30) од Приштина, Косово кое се барало со меѓународна потерница од Република Германија.

Г.М. во Германија се бара за извршување на вооружен грабеж.

Од страна на македонскиот Суд, на Г.М. му е одреден екстрадиционен притвор во времетраење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести