Македонија,Крими хроника

Уапсено лице на Блаце по кое било распишана потерници

Уапсено лице на Блаце по кое било распишана потерници

Вчера во 14,40 часот на граничниот премин Долно Блаце на излез од Р. Македонија, од страна на полициски службеници лишен од слобода е З.К.(38) од с.Брест, затоа што за истиот била распишана потрага врз основа на наредба од Основен Суд Скопје 1, за издржување казна затвор. Лицето е предадено на УПС од ПС „Чаир“ за понатамошна постапка.