петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Уапсено лице на Блаце по кое било распишана потерници

blace-3-

Последни вести

Вчера во 14,40 часот на граничниот премин Долно Блаце на излез од Р. Македонија, од страна на полициски службеници лишен од слобода е З.К.(38) од с.Брест, затоа што за истиот била распишана потрага врз основа на наредба од Основен Суд Скопје 1, за издржување казна затвор. Лицето е предадено на УПС од ПС „Чаир“ за понатамошна постапка.

Најчитани вести