понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Убав, сончев и студен ден пред нас

Во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе настапи разведрување.

studeno vreme

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер и температура до 12 степени.

Во утринските часови ќе има појава на магла.

Температурите ќе се движат од четири до 12 степени.

 

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до седмиот степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести